Aktualnie znajdujesz się na:Strona głównaGaleriaKat. B - Toyota Yaris - OBSŁUGA NA EGZAMIN

Kat. B - Toyota Yaris - OBSŁUGA NA EGZAMIN

  • SAMOCHÓD EGZAMINACYJNY w WORD TARNOBRZEG

    TOYOTA YARIS 1,33 DUAL VVTi 

    SZKOLIMY WYŁĄCZNIE NA NAJNOWSZYM MODELU TOYOTY YARIS!

    WP_000024.jpg

    1351802194_DCV_9795_pod_maska_z_napisami_02.jpg 

    W naszej szkole wszystkie pojazdy TOYOTA YARIS to najnowsze modele z 2012 r. z 6 biegową skrzynią biegów (starszy model YARISa ma sporo różnic). Ponadto większość egzemplarzy pojazdów szkoleniowych TOYOTA YARIS jest u nas w wyższej wersji wyposażenia  - są to wersje SOL z sytemem stabilizacji toru jazdy ESP, kamerą cofania, systemem multimedialnym z ekranem dotykowym Toyota Touch & Go, Climatronic - automatyczną dwustrefową klimatyzacją. Wszystkie pojazdy w sezonie zimowym - po 1 listopada mają założone nowe opony zimowe.

    TO WSZYSTKO DLA PAŃSTWA BEZPIECZEŃSTWA I KOMFORTU

     

  • Używanie ŚWIATEŁ DO JAZDY DZIENNEJ

    W samochodach egzaminacyjnych WORD TARNOBRZEG zainstalowano światła do jazdy dziennej - włączają się one automatycznie po uruchomieniu silinika.

    Spełniają one poniższe warunki:

    Prawidłowe połączenie elektryczne świateł do jazdy dziennej w pojeździe zarejestrowanym po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2009 r.:

    1. Powinny sie automatycznie włączać kiedy urządzenie włączające lub wyłączające silnik znajduje się w położeniu umożliwiającym pracę silnika.

    2. Powinny wyłączać się automatycznie po włączeniu przednich świateł mijania, drogowych lub przeciwmgłowych, z wyjątkiem sytuacji gdy światła te wykorzystywane są do wysyłania przerywanych sygnałów świetlnych w krótkich odstępach czasu.

    3. Przednie, boczne (jeżeli występują) i tylne światła pozycyjne, światła obrysowe (jeżeli występują) oraz oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej nie włączają się jeżeli włączone są światła do jazdy dziennej.

     

    Świateł do jazdy dziennej możemy używać w dzień przy normalnej przejrzystości powietrza zamiast świateł mijania.

    W warunkach niedostatecznej widoczności: od zmierzchu do świtu (noc), zmniejszona przejrzystość powietrza (opady deszczu, śniegu lub mgła, zadymienie) włączamy obowiązkowo  światła mijania - światła do jazdy dziennej wyłączą się automatycznie.